Wiadomości Branżowe

Pacjencie, zadecyduj, jaki kształt ma mieć ustawa o zdrowiu publicznym

Tylko do 27 kwietnia trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy o zdrowiu publicznym. Warto zapoznać się z rozwiązaniami w zakresie zdrowia i medycyny, proponowanymi przez polityków, ale przede wszystkim ? wyrazić swoją opinię na temat zmian.

?Ty też możesz zostać ministrem zdrowia? to kampania, która ma zachęcić Polaków do zabrania głosu i wpłynięcia na finalny kształt ustawy o zdrowiu publicznym. ?To temat ważny nie tylko dla osób chorych, lecz także zdrowych. Dotyczy on przede wszystkim profilaktyki, ale również takich zagadnień, jak szczepienia, edukacja o odżywianiu czy finansowanie leczenia? ? zaznacza w rozmowie z serwisem infoWire.pl Ewa Borek, prezes Fundacji MY Pacjenci. Ankieta, w której można wyrazić swoją opinię, jest dostępna na stronie organizacji.

Ministerstwo Zdrowia przy każdej inicjatywie ustawodawczej organizuje konsultacje społeczne. Polacy coraz chętniej dzielą się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. ?Niestety, głos obywateli do tej pory nie miał siły przebicia? ? zauważa rozmówczyni. Nic dziwnego, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, co proponują nam urzędnicy lub politycy.

Przyszedł czas na zmiany. Jako społeczeństwo powinniśmy mieć wpływ na podejmowane decyzje dotyczące ochrony zdrowia. Dla porównania w krajach Europy Zachodniej wyznaje się zasadę, że prawo tworzone przy współudziale pacjentów jest efektywniejsze i daje ludziom większe poczucie bezpieczeństwa.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy