Wiadomości Branżowe

500 000 spraw ?Wirtualnego Urzędnika?

Ponad pół miliona spraw urzędowych Polaków załatwił już ?Wirtualny Urzędnik? na stronach e-urzędów, będąc skutecznym rozwiązaniem problemu niedziałającego wyszukiwania.

Niska jakość wyszukiwania spraw urzędowych na stronach e-urzędów to problem 9 na 10 e-urzędów w Polsce.

Badanie jakości obsługi obywateli poprzez wyszukiwarki, przeprowadzone na stronach internetowych urzędów 20 największych miast w Polsce, pokazuje jak zaniedbany jest to temat.

Okazuje się, że w przypadku 9 na 10 badanych stronach miast, wyszukiwarki nie dostarczają odpowiedzi na nawet 3 najczęstsze pytania interesantów, związane m.in. z dowodem osobistym (odbiór, niezbędne dokumenty), prawem jazdy (wymagane dokumenty, opłaty) czy też zasiłkami (np. ?becikowe?).

Jak to możliwe by dopracowane i kosztujące nawet milion złotych strony internetowe administracji lokalnej w tak marginalny sposób traktowały sprawy urzędowe, które często stanowią istotny udział w wizytach na tychże stronach? Obywatelom pozostaje przeszukiwanie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP), który prezentuje informacje w niezwykle nieprzystępny sposób.

?Wirtualny Urzędnik? to najskuteczniejsza odpowiedź na problem fatalnie działających wyszukiwarek na stronach urzędów miast, ministerstw, organów administracji.

Rozwiązanie ?Wirtualny Urzędnik? okazało się skutecznym rozwiązaniem problemu zw. z wyszukiwaniem i pomocą na stronach urzędowych. Działając na stronach internetowych w kilkunastu miastach i ministerstwach w Polsce, obsłużył już sprawnie ponad 500 000 spraw urzędowych, całkowicie automatycznie, bez zajmowania czasu urzędników.

To oprogramowanie to nowoczesne i inteligentne rozwiązanie informatyczne dla każdej strony internetowej urzędów administracji lokalnej i centralnej. Dodane do witryny e-urzędu, poprawia wyszukwianie i daje błyskawiczną pomoc interesantom, szukającym informacji jak załatwić sprawę w urzędzie.

Przykład wyglądu ?Wirtualnego Urzędnika?

?Wirtualny Urzędnik? działa jak wyszukiwarka, wyświetlając natychmiastowe odpowiedzi na setki powtarzających się pytań obywateli.

Rozwiązanie korzysta z przygotowanych, dedykowanych odpowiedzi na pytania, bazujących na kartach spraw BIP. Porządkuje i uaktualnia to bazy wiedzy urzędów ?spraw do załatwienia?.

Statystyki z wykorzystania rozwiązania informatycznego ?Wirtualny Doradca? z urzędów miast oraz stron administracji publicznej w Polsce wskazują jednoznacznie na kluczowe sprawy dla mieszkańców, inwestorów ale także urzędników, a są to m.in.:

Wymiana dowodu osobistego

Jak pobrać zaświadczenie o wpisie w CEIDG

Rejestracja pojazdu zarejestrowanego na terenie kraju

Zgłoszenie zbycia pojazdu

Opłaty za wydanie/wymianę dowodu osobistego

Opłaty za rejestrację samochodu

Kiedy mogę odebrać dowód osobisty?

Podatek od nieruchomości

Wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Becikowe

 

Całkowicie polskie rozwiązanie zostało docenione na świecie.

W 2014 roku, rozwiązanie ?Wirtualny Urzędnik?, rozwinięte w 100% przez polską firmę InteliWISE S.A. zostało przez globalny koncern IBM wybrane spośród tysięcy aplikacji na świecie i zakwalifikowane do globalnego TOP 25 aplikacji w konkursie Watson Mobile Developer Challenge.

Źródło: statystyki i raportowanie z rozwiązania Wirtualny Urzędnik InteliWISE.

Więcej informacji.

Więcej informacji o rozwiązaniu: www.wirtualnyurzednik.pl

Film o naszym rozwiązaniu:

oraz 


dostarczył infoWire.pl

Źródło InteliWISE SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy