Wiadomości Branżowe

Czy wiesz, jak prawidłowo wywieszać flagę narodową?

Od 2004 r. obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypada on 2 maja. Polacy coraz chętniej świętują ten dzień i wywieszają za oknami biało-czerwone flagi. Czy prezentujemy je jednak właściwie? „Flagę narodową należy eksponować w sposób przejrzysty, jasny. Powinna być czysta, niepostrzępiona i mieć odpowiednie proporcje (polska flaga ma 5:8). Na noc, jeśli

Od 2004 r. obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypada on 2 maja. Polacy coraz chętniej świętują ten dzień i wywieszają za oknami biało-czerwone flagi. Czy prezentujemy je jednak właściwie?

?Flagę narodową należy eksponować w sposób przejrzysty, jasny. Powinna być czysta, niepostrzępiona i mieć odpowiednie proporcje (polska flaga ma 5:8). Na noc, jeśli nie jest oświetlona, należy ją zdejmować. Podobnie w czasie deszczu, żeby nie mokła? ? mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Jasieński z Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. Jeżeli flaga wisi pionowo wzdłuż masztu, biały kolor ma być umieszczony od strony słupa.

Pamiętajmy, że nie można używać powszechnie flag z herbem. Przysługują one polskim przedstawicielstwom dyplomatycznym za granicą oraz polskim statkom i okrętom. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na fladze narodowej nie powinno się umieszczać żadnych napisów. ?Jest to obraza flagi i jej niszczenie [?]. Flagę polską należy szanować i nie wolno na niej nic pisać? ? stwierdza ekspert. Do wywieszania flagi na swoich budynkach są zobligowane instytucje państwowe, ale przez cały czas mogą ją eksponować także osoby prywatne.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem ważnym. ?Jego obchodzenie przyczynia się do zwiększenia świadomości narodowej: znajomości polskich barw i polskiej tożsamości. Bardzo dobrze, że to święto zostało wprowadzone [?]. Warto się szczycić, że jest się Polakiem i że się ma takie piękne barwy? ? zauważa rozmówca.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy