Wiadomości Branżowe

Nie daj się zablokować przy zaciąganiu kredytu na święta

Planujesz wzięcie przedświątecznego kredytu gotówkowego? Wypytywanie o oferty w różnych bankach może skończyć się tym, że zostanie nałożona blokada, która uniemożliwi uzyskanie kredytu nawet przez najbliższe kilka miesięcy. Za każdym razem, kiedy staramy się o kredyt, musimy podać bankowi swoje dane oraz zgodzić się, aby zweryfikował nas w Biurze

Planujesz wzięcie przedświątecznego kredytu gotówkowego? Wypytywanie o oferty w różnych bankach może skończyć się tym, że zostanie nałożona blokada, która uniemożliwi uzyskanie kredytu nawet przez najbliższe kilka miesięcy.

Za każdym razem, kiedy staramy się o kredyt, musimy podać bankowi swoje dane oraz zgodzić się, aby zweryfikował nas w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Jest to potrzebne nie tylko po to, aby bank ustalił, czy będziemy w stanie spłacać raty w terminie, lecz także aby mógł przygotować dla nas zindywidualizowaną ofertę czy choćby poinformować nas, na jakie oprocentowanie i prowizję możemy liczyć.

Złożenie zapytania do BIK pozostawia informację o tym, że klient starał się o kredyt, nawet jeśli w rzeczywistości chciał jedynie poznać ofertę banku i porównać ją z innymi. I tu pojawia się problem. ?Bankowcy, jeżeli widzą w BIK trzy, czasami pięć czy może siedem zapytań o różne kredyty, blokują nam możliwość uzyskania kolejnego nawet na kilka miesięcy? ? mówi serwisowi infoWire.pl główny analityk Centrum Finansów Avivy Paweł Majtkowski.

Co zatem powinniśmy zrobić, żeby znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego i jednocześnie uniknąć blokady? Nie podawajmy za każdym razem danych do sprawdzenia naszej wiarygodności kredytowej, a o pomoc w dokonaniu wyboru poprośmy doradcę finansowego ? radzi ekspert. Dopiero kiedy wybierzemy już ofertę, pójdźmy do banku i pozwólmy mu na sprawdzenie nas w BIK.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy