Wiadomości Branżowe

?Rodzina ma głos!? ? znamy kolejnych prorodzinnych kandydatów z północno-wschodniej Polski

Na konferencji prasowej wręczono blisko 40 osobom Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie.

W Ełku odbyło się kolejne regionalne spotkanie kampanii ?Rodzina ma głos!?. Wydarzenie to było okazją do wręczenia Certyfikatów Kandydatom Przyjaznym Rodzinie. Otrzymało je blisko 40 osób. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych jest dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl i na bieżąco aktualizowana.

Kampania ?Rodzina ma głos!? po raz drugi zawitała do północno-wschodniej Polski. W ubiegłym tygodniu w Olsztynie Certyfikat otrzymało 40 osób. Teraz równie liczna grupa kandydatów z Ełku oraz okolicznych powiatów mazurskich i suwalskich zadeklarowała przestrzeganie Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Wśród certyfikowanych kandydatów znajdują się:

  • Tomasz Andrukiewicz ? prezydent Ełku starający się o reelekcję (KWW Dobro Wspólne),
  • Karol Marchel ? kandydat na radnego Ełku (PiS),
  • Antoni Polkowski ? wójt gminy Ełk starający się o reelekcję (KWW Antoni Polkowski),
  • Grzegorz Kłoczko ? kandydat na burmistrza Olecka (KWW Dobro Wspólne),
  • Wojciech Walulik ? kandydat na burmistrza Augustowa (KWW Nasze Miasto).

Janusz Prucnal, pełnomocnik wojewódzki kampanii społecznej, tak mówi o jej istocie: Jestem przekonany, że kampania samorządowa ?Rodzina ma głos!" może wpłynąć na jakość działań w zakresie wspierania rodziny na poziomie samorządów. Można to osiągnąć wskazując wyborcom, dla których ważne są te wartości, kandydatów, którzy zdecydowali się zaakceptować i w przyszłej działalności realizować zasady określone w opracowanym przez Centrum Życia i Rodziny Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Jaki jest cel kampanii?

Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.

Jak to wygląda w praktyce?

Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.

Dlaczego rodzina?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.

?Rodzina ma głos!?

Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts