BIZNES Biżuteria Prawo

Czy coś mi się należy?

Data publikacji: 2016-04-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Czy coś mi się należy?
Kategoria: BIZNES, Prawo

Zakończyły się trwające przez cały kwiecień bezpłatne konsultacje prawnicze w zakresie odszkodowań.

Czy coś mi się należy? BIZNES, Prawo - Zakończyły się trwające przez cały kwiecień bezpłatne konsultacje prawnicze w zakresie odszkodowań.

Najczęściej z takim pytaniem  zgłaszali się do prawników z Grupy Doradczej Prawno-Medycznej mieszkańcy Trójmiasta podczas społecznej akcji „Twoje Zdrowie, Twój Bliski, Twoje Odszkodowanie – Ty Decydujesz”. Właśnie zakończyły się trwające przez cały kwiecień bezpłatne konsultacje prawnicze w zakresie odszkodowań.   

– Nasza akcja była skierowana do wszystkich osób poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach takich jak wypadki drogowe, w pracy, w rolnictwie, a także wskutek błędu medycznego. Chcieliśmy pomóc osobom, których nie stać na komercyjną pomoc prawną, lub nie mają wiedzy o przysługującym im świadczeniach odszkodowawczych – mówi Tomasz Borowski, redaktor prowadzący Kwartalnik „Wypadki i Odszkodowania”, organizator akcji.

Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Trójmiasta. Prawnicy udzielili poszkodowanym kilkudziesięciu bezpłatnych porad, odpowiedzieli na wiele pytań zarówno przez telefon jak osobiście, podczas dyżurów w siedzibie GDPM w Gdańsku. Dodatkowo, w każdy kwietniowy wtorek i czwartek specjaliści rozwiewali wątpliwości słuchaczy związane z odszkodowaniami na antenie Radia Plus w audycji „Bądź mądry po szkodzie”.

Poza tym, w 10 lokalizacjach w woj. pomorskim (także w Trójmieście), „akcyjni ankieterzy” rozdawali materiały informacyjne związane z tematyką odszkodowań, w tym bezpłatny kwartalnik „Wypadki i Odszkodowania”.

Smutne historie

– Osoby, przychodzące do nas  po poradę w trudnej dla siebie życiowej sytuacji, chwaliły sobie to, że mogły za darmo dowiedzieć się o swoich prawach jako poszkodowani, przedstawić swoją historię. Zdecydowanie najwięcej poszkodowanych zwróciło się do nas w sprawach związanych z wypadkami komunikacyjnymi oraz  błędami medycznymi. Ale przyszła  również mieszkanka Gdańska w sprawie swojego 5-letniego syna, któremu w wyniku zabawy wbiła się w dłoń część zabawki, powodując poważny uraz. Każdej sprawie dokładnie się przyglądaliśmy i wskazywaliśmy możliwe rozwiązania –  mówią prowadzący konsultacje prawnicy z GDPM.

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

– Mimo, że akcja dla poszkodowanych dobiegła końca, to jednak jest jeszcze przed nami  rozstrzygniecie konkursu, który towarzyszył akcji. Spośród osób, które do końca kwietnia dostarczyły do GDPM poprawnie wypełnione ankiety konkursowe – wybierzemy najlepszych, którym 20 maja wręczymy: tablet, mikrowieżę nawigację samochodową, a także kubki termiczne – mówi Magdalena Gwiazda, Manager GDPM.

Więcej informacji:

www.wypadkiiodszkodowania.pl

[email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Czy coś mi się należy? BIZNES, Prawo - Zakończyły się trwające przez cały kwiecień bezpłatne konsultacje prawnicze w zakresie odszkodowań.
Hashtagi: #BIZNES #Prawo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy