Wiadomości Branżowe

Nie miałeś odblasku? Odszkodowanie może być niższe

Ubezpieczyciel ma prawo zmniejszyć wysokość odszkodowania z polisy OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, jeżeli uzna, że pieszy przyczynił się do wypadku, ponieważ nie posiadał elementów odblaskowych, od niedawna wymaganych prawem w terenie niezabudowanym po zmroku. Pieszy może również ubezpieczyć się sam od wypadku. - Ubezpieczenia wypadkowe są w Polsce dosyć znane.

Ubezpieczyciel ma prawo zmniejszyć wysokość odszkodowania z polisy OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, jeżeli uzna, że pieszy przyczynił się do wypadku, ponieważ nie posiadał elementów odblaskowych, od niedawna wymaganych prawem w terenie niezabudowanym po zmroku.

Pieszy może również ubezpieczyć się sam od wypadku. – Ubezpieczenia wypadkowe są w Polsce dosyć znane. Najczęściej kupujemy NNW komunikacyjne wraz z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych lub autocasco, ale często spotykamy się również z ubezpieczeniami wypadkowymi, np. dodawanymi do produktów bankowych. Coraz częściej decydujemy się również na zakup ich indywidualnie – mówi serwisowi infoWire.pl Justyna Szafraniec z Proama.

Mając ubezpieczenie NNW w razie wypadku komunikacyjnego pieszy może liczyć na odszkodowanie i z polisy wypadkowej i z polisy OC sprawcy wypadku. Lepiej jest jednak unikać tego typu zdarzeń, dlatego ostatnio weszły w życie przepisy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych ? obowiązek noszenia przez nich elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym. Jeśli pieszy nie dostosuje się do tego przepisu, a zostanie potrącony przez pojazd, ubezpieczyciel ma prawo zmniejszyć wysokość odszkodowania z OC sprawcy wypadku, bo poszkodowany przyczynił się do jego powstania.

Warto o tym pamiętać i nosić odblaski nie tylko na drodze poza obszarem zabudowanym, ale też w miastach. Elementy fluorescencyjne można otrzymać bezpłatnie po zarejestrowaniu się na stronie internetowej kampanii ?Wrzucam na luz?. 


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy