Wiadomości Branżowe

Idziesz poboczem drogi? Pamiętaj o odblaskach

 
Od końca sierpnia każdy pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.
 
Do niedawna nakaz ten dotyczył wyłącznie dzieci – teraz jest obligatoryjny również dla dorosłych. Poruszając się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musimy mieć kamizelkę odblaskową, opaskę fluorescencyjną lub latarkę – wyjaśnia mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
 
Im więcej elementów odblaskowych, tym lepiej. ?Nie wstydźmy się ich nosić? – zaznacza policjant. Zwiększa to bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. ?Pieszy nieposiadający fluorescencyjnych elementów ubrania jest widziany przez kierującego dopiero z odległości 20-30 metrów?. To nie daje prowadzącemu pojazd praktycznie żadnych szans na reakcję.
 
Osobom niestosującym się do nowych przepisów grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych. Pieszy ma prawo poruszać się bez elementów odblaskowych jedynie po chodniku.
 
Jednocześnie kierowcy powinni zadbać o to, by oświetlenie w ich pojazdach funkcjonowało bez zarzutu. ?Światła muszą być dobrze ustawione, a klosze reflektorów czyste? – dodaje Marek Konkolewski.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Cloud Computing   #Cloud Computingu   #IT   #nie