Wiadomości Branżowe

Oświadczenie prasowe w sprawie pomówienia Wicemarszałka Sejmu

Działając jako pełnomocnik Eugeniusza Grzeszczaka ? Wicemarszałka Sejmu ? w związku z licznymi nieprawdziwymi i nieścisłymi informacjami w prasie lokalnej oraz ogólnopolskiej, oświadczamy że: Decyzją Naczelnego Komitetu Wykonawczego

Działając jako pełnomocnik Eugeniusza Grzeszczaka ? Wicemarszałka Sejmu ? w związku z licznymi nieprawdziwymi i nieścisłymi informacjami w prasie lokalnej oraz ogólnopolskiej, oświadczamy że:

  1. Decyzją Naczelnego Komitetu Wykonawczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, pieniądze wydatkowane na indywidualne kampanie wyborcze kandydatów w wyborach w 2011 roku (w tym m.in. na kampanię Eugeniusza Grzeszczaka) pochodziły tylko i wyłącznie z wpłat osób fizycznych. Indywidualne kampanie kandydatów nie były więc finansowane z pieniędzy pochodzących z innych źródeł, a w szczególności z budżetu państwa.
  2. Spółka, której prezesem jest Michał Grzeszczak, w 2011 r., nie wystawiła żadnej faktury dla partii Polskie Stronnictwo Ludowe.
  3. Eugeniusz Grzeszczak nie przekazywał żadnych pieniędzy z Komitetu Wyborczego PSL dla firmy Cessans sp. z o.o., której prezesem jest Michał Grzeszczak.

Jednocześnie informujemy, że w związku z pomówieniem oraz naruszeniem dóbr osobistych, Eugeniusz Grzeszczak postanowił, w niniejszej sprawie, złożyć zarówno prywatny akt oskarżenia, jak również pozew cywilny.

Wszelkich informacji dotyczących sprawy udziela Mec. Monika Brzozowska ? tel. 12 431-08-50, 502 27 58 23; [email protected]

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy