BIZNES Biżuteria Prawo

Planowane połączenie Dentons z firmą Maclay Murray & Spens

Data publikacji: 2017-07-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Planowane połączenie Dentons z firmą Maclay Murray & Spens
Kategoria: BIZNES, Prawo

Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła zamiar połączenia z firmą Maclay Murray & Spens, wiodącą kancelarią prawniczą w Szkocji.

Planowane połączenie Dentons z firmą Maclay Murray & Spens BIZNES, Prawo - Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła zamiar połączenia z firmą Maclay Murray & Spens, wiodącą kancelarią prawniczą w Szkocji.

Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła zamiar połączenia z firmą Maclay Murray & Spens, wiodącą kancelarią prawniczą w Szkocji. Połączenie, które po zatwierdzeniu przez partnerów obu firm ma nastąpić jeszcze w tym roku. Po sfinalizowaniu połączenia klienci Dentons otrzymają wsparcie blisko 800 prawników w Wielkiej Brytanii, w tym 200 partnerów, zatrudnionych w biurach firmy w Aberdeen, w Edynburgu, w Glasgow, w Londynie, Milton Keynes oraz Watfordzie i w sumie blisko 8700 prawników na całym świecie.

„Połączenie istotnie zwiększy skalę możliwości naszego działania w Wielkiej Brytanii" mówi Elliott Portnoy, Globalny Dyrektor Generalny Dentons. „Połączenia z silnymi, niezależnymi i renomowanymi firmami mają kluczowe znaczenie dla Dentons” a „szczycąca się bogatą historią na szkockim rynku i uznana w środowisku prawniczym firma Maclay Murray & Spens doskonale pasuje do tej kategorii. Połączenie, które odbędzie się wkrótce po naszym niedawnym połączeniu z równie wysoko notowanymi firmami w Ameryce Łacińskiej oraz w Holandii, będzie przyspieszeniem dążeń Dentons do celu, którym jest stworzenie największej i jednocześnie wiodącej firmy prawniczej”.

„Firma Maclay Murray & Spens jest w Szkocji liderem w kilku ważnych obszarach prawa oraz sektorach przemysłu, włączając w to usługi finansowe, energetykę, transport i infrastrukturę oraz nieruchomości," mówi Jeremy Cohen, Dyrektor Generalny Dentons w Regionie Wielkiej Brytanii oraz Bliskiego Wschodu. „W wyniku połączenia pokaźnie zwiększymy nasze możliwości działania poza Londynem. Sprawna współpraca z naszymi kolegami z biur w Londynie, Milton Keynes oraz Watfordzie już obecnie pozwala nam zaoferować wartość dodaną największym klientom. Połączenie z Maclay Murray & Spens w znacznej mierze przyczyni się do dodatkowego zwiększenia potencjału w tym zakresie”.

„Bardzo cieszymy się z możliwości połączenia naszych potencjałów z największą firmą prawniczą na świecie” mówi Kenneth Shand, Dyrektor Generalny kancelarii Maclay Murray & Spens. „Dysponując biurami w obu Amerykach, w Europie, Afryce oraz w Regionie Azji i Pacyfiku, Dentons będzie bezsprzecznie jedynym znaczącym graczem w Szkocji, dysponującym prawdziwie globalnym zasięgiem. Połączenie zapewni nam wyjątkową możliwość oferowania szkockim firmom z ambicjami działania na rynkach międzynarodowych, dostęp do największych na świecie zasobów talentów prawniczych. Ponadto będziemy mogli zaoferować firmom międzynarodowym, zainteresowanym działalnością w Szkocji, zasoby jednej z najbardziej innowacyjnych i myślących przyszłościowo firm prawniczych."

„Naszą wizją jest zapewnienie klientom dostępu do firmy prawniczej jutra, już dziś," mówi Joe Andrew, Globalny Prezes Dentons. „Zwiększając możliwości w zakresie obsługi lokalnych i międzynarodowych klientów w Wielkiej Brytanii będącej drugim pod względem wielkości rynkiem usług prawniczych na świecie, oraz nie ustając w pracach nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie obsługi klientów, Dentons niezmiennie dyktuje tempo działań na globalnym rynku usług prawniczych."

Z chwilą zakończenia połączenia, firma Maclay Murray & Spens prowadzić będzie działalność pod nazwą Dentons.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

***

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Planowane połączenie Dentons z firmą Maclay Murray & Spens BIZNES, Prawo - Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła zamiar połączenia z firmą Maclay Murray & Spens, wiodącą kancelarią prawniczą w Szkocji.
Hashtagi: #BIZNES #Prawo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Polityka