Wiadomości Branżowe

Najdziwniejsze zagraniczne prawa

Wydaje Ci się, że polskie prawo jest niesprawiedliwe i żenujące, zabraniając na przykład palenia papierosów na przystankach komunikacji miejskiej? W takim razie czeka Cię nie lada zaskoczenie przy czytaniu listy zagranicznych praw i zakazów przygotowanej przez doradców podróży Sky4Fly. Przepisy prawne w innych krajach są niekiedy tak absurdalne, że aż trudno w to uwierzyć. Na

Wydaje Ci się, że polskie prawo jest niesprawiedliwe i żenujące, zabraniając na przykład palenia papierosów na przystankach komunikacji miejskiej? W takim razie czeka Cię nie lada zaskoczenie przy czytaniu listy zagranicznych praw i zakazów przygotowanej przez doradców podróży Sky4Fly.

Przepisy prawne w innych krajach są niekiedy tak absurdalne, że aż trudno w to uwierzyć. Na dodatek ich ilość jest porażająca. Wyjeżdżasz do obcego kraju i zachowujesz się tak, jak zwykle, a tu nagle okazuje się, że możesz nawet trafić do więzienia. Dobrze jest więc zainteresować się przepisami państwa, w którym planujesz wakacje, aby mieć świadomość, że to, co wydaje się niedorzeczne, gdzie indziej jest zapisane w ustawie. Sky4Fly przedstawia listę praw, których należy przestrzegać przebywając w poszczególnych krajach.

Amsterdam ? palenie marihuany w coffee shopacch jest całkowicie legalne, jednak palenie zwykłych papierosów już nie.

Szwajcaria ? po godz. 22 zabronione jest spuszczanie wody w toalecie mieszkania. Co ciekawe, zakaz ten nie dotyczy osób mieszkających w domach. Oprócz tego w niedzielę zabronione jest wykonywanie trzech czynności: suszenia prania, koszenia trawy oraz mycia samochodu.

Dubaj ? mimo luksusu i nowoczesności, prawo w Dubaju jest dość surowe. Nielegalne jest całowanie się w miejscu publicznym, a jeśli zapomni się o tym drobnym ?szczególe?, można nawet trafić do więzienia.

Alabama ? w tym południowym stanie USA zabronione jest prowadzenie samochodu z zasłoniętymi oczami. Zakaz ten wynika zapewne z tego, że z racji rozległych i na ogół pustych dróg takie wyczyny nie były rzadkością. Inne absurdalne prawo obowiązujące w Alabamie dotyczy zakazu noszenia lodowych rożków w tylnej kieszeni spodni. Lepiej nosić je w przedniej?

Eraclea (Włochy) ? można darować sobie rodzinny wypoczynek w tym malowniczym miasteczku, gdyż zabronione jest tam budowanie zamków z piasku.

Singapur ? nielegalne jest żucie gumy. Nie jest ona dostępna w żadnym sklepie. Mimo, iż zakaz wydaje się niedorzeczny, ma swoje uzasadnienie ? w Singapurze prawie nigdy temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, w związku z czym wypluta na ulicę guma od razu zamienia się w czarną, nieestetyczną plamę.

Capri ? ta piękna wyspa to prawdziwy raj dla chcących wypocząć turystów. Obowiązuje tam jednak zakaz noszenia głośnego obuwia.

Rzym ? nielegalne jest spożywanie posiłku na ulicy lub na schodach kościołów. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu tego prawa, gdyż kary za jego złamanie są naprawdę wysokie.

Wielka Brytania ? ciężarne kobiety mogą oddawać mocz, gdziekolwiek im się podoba, nawet na zatłoczonej ulicy.

Alaska ? zakazane jest budzenie śpiącego niedźwiedzia w celu zrobienia mu zdjęcia. Prawo to jest tym bardziej absurdalne, że chyba niewielu śmiałków zdecydowałoby się na taki krok.

Szkocja ? udogodnieniem dla turystów, choć jednocześnie bolączką dla mieszkańców jest prawo, które nakazuje przyjęcie do swojej prywatnej toalety każdego podróżnego będącego w potrzebie.

Liverpool ? tu obowiązuje zakaz chodzenia topless. Jedynie sprzedawczynie w sklepach z tropikalnymi rybkami mają do tego prawo.

Londyn ? każdy, kto na pocztówce naklei znaczek z królową Elżbietą II do góry nogami zostanie posądzony o zdradę stanu. Trzeba naprawdę uważać wysyłając listy. Istnieje jeszcze jedno niedorzeczne londyńskie prawo ? taksówkarze mają zakaz przewożenia wściekłych psów oraz?zwłok.

Idaho ? w Idaho można zostać ukaranym mandatem, a nawet więzieniem za to, że jest się smutnym. Smutnym ludziom zabronione jest chodzenie ulicami stanu. W związku z tym lepiej, aby uśmiech nie schodził nam z twarzy.

Ohio ? surowe kary czyhają na osoby, które spróbują odurzyć ryby alkoholem.

Francja ? zabronione jest nazywanie jakiejkolwiek świni imieniem Napoleon. Kara budzi tu chyba największe zdziwienie ? za złamanie zakazu grozi śmierć.

Rosja ? nie wolno myć zębów częściej niż dwa razy w ciągu 24 godzin. Tylko jak władze tego pilnują?

Vermont (USA) ? mężatki, które chcą nosić sztuczną szczękę muszą uzyskać pisemną zgodę męża.

Kanada ? absurdalne kanadyjskie prawo stanowi, że przy wypuszczaniu z więzienia można ofiarować (byłemu już) więźniowi strzelbę, amunicję oraz konia. W jakim celu? Wszystko to ma pomóc w wydostaniu się z miasta odsiadki.

Nowy Meksyk ? osoby, które uważane są za idiotów nie mają prawa głosu.

Korea Południowa ? koreańscy policjanci mają obowiązek zgłaszać wszelkie łapówki, jakie dostali od kierowców.

Szwecja ? zabronione jest korzystanie z usług prostytutek. Ten zakaz nie dziwiłby może tak bardzo, gdyby nie to, że w Szwecji prostytucja jest legalna.

New Jersey ? nielegalne jest noszenie kamizelki kuloodpornej, podczas gdy?popełnia się morderstwo.

Filipiny ? obowiązuje tam dziwne prawo dotyczące zakazu poruszania się samochodów. W poniedziałki nie mogą jeździć pojazdy z rejestracją zaczynającą się od 1 lub 2, we wtorki ? 3 lub 4, w środy ? 5 lub 6, w czwartki ? 7 lub 8, a od piątku do 24:00 w niedzielę ? 9 lub 0.

Denver ? pod groźbą więzienia nie wolno pożyczać sąsiadom odkurzacza.

Vigevano (Włochy) ? wysokim mandatem możemy zostać ukarani, jeśli będziemy siedzieli w cieniu posągów.

Tanzania ? nie można posiadać włosów, których długość wynosi więcej niż 36 cm. W Tanzanii również obowiązuje oryginalna przysięga małżeńska, którą musi złożyć pan młody: ?niech się wykrwawię, niech mnie piorun roztrzaska, nich mnie zeżre krokodyl, niech ogłuchnę i oślepnę, niech stanę się żebrakiem, jeśli oszukam lub opuszczę żonę?.

Pekin ? brzydka kobieta nie ma prawa wstępu do wielu barów czy kawiarni. Ciekawe tylko, jakie kryteria urody tam obowiązują i w związku z tym, jaką kobietą uznaje się za brzydką.

Sacco (Missouri, USA) ? nie wolno kobietom nosić kapeluszy, które mogłyby przerazić dzieci, zwierzęta i osoby wrażliwe.

Ateny ? zabronione jest prowadzenie samochodu w stroju kąpielowym.

Oregon (USA) ? dziewczętom poniżej osiemnastego roku życia zakazane jest picie kawy w miejscach publicznych po godz. 19.

Begal (Indie) ? w teatrze i kinie obowiązuje zakaz prezentowania scen pocałunku. Ministerstwo Oświaty orzekło, że sceny erotyczne powodują zmiękczenie mózgu.

Kalifornia ? osobom bez uprawnień myśliwskich zabrania się stawiać pułapki na myszy.

Indonezja ? masturbacja karana jest ścięciem głowy.

Rumunia ? obowiązuje zakaz wjazdu na teren kraju brudnym samochodem.

Jak widać, lista zakazów i praw obowiązujących zagranicą jest naprawdę długa, a to i tak tylko niewielki ułamek wszystkich istniejących przepisów. ?Jeśli więc wybierasz się na wakacje i chcesz uniknąć problemów z prawem, zapoznaj się z odpowiednim kodeksem karnym. Trafienie do więzienia np. za słuchanie w niedzielę radiowych audycji rozrywkowych (Maine, USA) czy za noszenie spódniczek mini (Tanzania) chyba nie będzie najlepszym zakończeniem urlopu. Pamiętajmy więc, że przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego lepiej dmuchać na zimne i zachowywać się tak, jak należy w danym kraju. Nawet, jeśli wyda nam się to niedorzeczne i absurdalne? – ostrzega Jola z portali www.sky4fly.com.pl.

Sky4Fly ? o niebo lepsi!


dostarczył infoWire.pl

Źródło Sky4Fly. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy