Wiadomości Branżowe

III Konferencja Partnerów Programu Współpraca w Ochronie Praw

4 października w Poznaniu odbędzie się Konferencja Partnerów Programu WOP, funkcjonującego w serwisie Allegro od 2004 roku. Jak co roku będzie to najważniejsze spotkanie przedstawicieli Grupy Allegro z reprezentantami współpracujących z

4 października w Poznaniu odbędzie się Konferencja Partnerów Programu WOP, funkcjonującego w serwisie Allegro od 2004 roku. Jak co roku będzie to najważniejsze spotkanie przedstawicieli Grupy Allegro z reprezentantami współpracujących z serwisem polskich i światowych marek oraz organów ścigania, zajmującymi się sprawami związanymi z prawem własności intelektualnej.

Organizowana od trzech lat przez serwis Allegro Konferencja stanowi dla jej uczestników przede wszystkim okazję do wymiany doświadczeń i poszerzenia współpracy w zakresie rozwiązań i działań zapewniających legalność wystawianych na Allegro przedmiotów. Tematyka zaplanowanych prelekcji obejmuje wybrane aspekty związane z problematyką ochrony własności intelektualnej w działalności serwisów internetowych. Swoje prezentacje przeprowadzą reprezentanci takich firm jak Nike i Adidas, którzy podzielą się praktykami dotyczącymi walki z podrobionym towarem w Internecie. Przedstawiciel firmy Adidas zaprezentuje problem ochrony praw własności intelektualnej marki na podstawie doświadczeń związanych z mistrzostwami Euro 2012. Jednym z gości Konferencji WOP jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., której ekspert przedstawi rozwiązania dedykowane Ochronie Marki.

O wielkości i znaczeniu tegorocznej Konferencji świadczy również fakt, iż swoją obecność na spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Finansów. Naczelnik Wydziału Ochrony Własności Intelektualnej w Departamencie Polityki Celnej, Pani Gabriela Iwona Mońko, swoją prelekcją podsumuje współpracę służb celnych z właścicielami marek w zakresie ochrony znaków towarowych. Wybrane tematyczne case study przedstawią z kolei reprezentanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w KWP w Kielcach i Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody Salamandra.

III Konferencja Partnerów Programu WOP jest kontynuacją wieloletniego zaangażowania Grupy Allegro w ścisłą i bezpośrednią współpracą z firmami. Działania partnerów WOP i Allegro przede wszystkim mają na celu eliminowanie ofert sprzedaży przedmiotów i usług niezgodnych z prawem, szczególnie kładąc nacisk na ochronę praw własności intelektualnej partnerów. W ten sposób chronione są nie tylko prawa konkretnych marek ale także użytkownicy serwisu. Sprzedających Program WOP chroni przed prawnymi konsekwencjami często nieświadomie dokonywanych naruszeń, Kupujących  – przed zakupem towarów naruszających prawo.

Program Współpraca w Ochronie Praw to obecnie ponad 200 współpracujących partnerów, którzy reprezentują około 1500 marek.

http://allegro.pl/RightsProtectionCooperationProgram.php

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy