Gry

Najnowszy sprzęt dla graczy i ekstremalny gaming

18 października 2016 Najnowszy sprzęt dla graczy i ekstremalny gaming – ASUS na Poznań Game Arena 2016 Już w piątek 21 października br. rusza Poznań

18 października 2016

Najnowszy sprzęt dla graczy i ekstremalny gaming – ASUS na Poznań Game Arena 2016

Już w piątek 21 października br. rusza Poznań Game Arena – jedna z największych imprez dla graczy w Polsce. Firma ASUS, jak co roku, dostarczy gamingowych emocji i zabawy z najwydajniejszym sprzętem dostępnym na rynku. Oprócz tego odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczenia w licznych turniejach, sprawdzenia swoich sił w konkursach z cennymi nagrodami i mnóstwem gadżetów. Uczestnicy tego święta gier komputerowych i sprzętu elektronicznego będą mogli zakupić wybrane urządzenia ASUS w promocyjnych cenach.

Specjalnie dla wielbicieli bezkompromisowej wydajności i gamingowych emocji, ASUS przygotował wyjątkową strefę dla graczy w czerwono-czarnych barwach Republic of Gamers. Na stoisku zaprezentowane zostaną najnowsze karty graficzne z serii GeForece 1000 i Radeon 400, w tym najnowsza karta graficzna ASUS GTX 1050Ti Expedition, totalna nowość na polskim rynku notebooków, ASUS ROG Strix GL502, płyty główne z serii X99, podkręcone monitory z serii ROG i peryferia – niektóre z nich, tak jak mechaniczna klawiatura ROG Claymore i słuchawki z przestrzennym dźwiękiem ROG Centurion, po raz pierwszy w Polsce. Odwiedzający będą mogli na własnej skórze sprawdzić działanie najwydajniejszych urządzeń na rynku i skorzystać z kilku stanowisk do grania i wirtualnej rzeczywistości. Wrażeń będą dostarczać też imponujące mody autorstwa Bartka Niklota Kurpiewskiego – prezentujące najmocniejsze konfiguracje sprzętowe na rynku, z połączeniem płyty głównej ASUS Rampage V Edition 10, kilku kart graficznych STRIX GTX 1080 i dziesięciordzeniowego procesora Intel Core i7 6950X. Obie konstrukcje są chłodzone cieczą i oferują niesamowite doznania wizualne oraz kolorystyczne dzięki zastosowaniu ASUS Aura Sync.

Na pewno nie zabraknie mocnych wrażeń. W sobotę, 22 października, odbędzie się w strefie ASUSa finał ROG Tournament Stars Edition w Overwatch, komentowany na żywo przez Tivolta. Wezmą w nim udział zwycięzcy półfinałów, które zostaną rozegrane jeszcze dziś, pomiędzy Emilem a Bonkolem oraz Nexosem a Mashą. Steramy z dzisiejszych rozgrywek można śledzić na http://esportnow.pl/asus/#informacje
W ręce użytkowników oddane zostaną najnowsze notebooki gamingowe z kartami graficznymi Nvidia GeForce opartymi o architekturę Pascal – modele ROG G752VS i ROG Strix GL502. Produkty ASUSa są odpowiednio przygotowane do obsługi gier i programów VR. Na stoisku ich możliwości zostaną zaprezentowane za pomocą aplikacji „Horyzont Historii”, użyczonej specjalnie na tę okazję przez Pałac Kultury i Nauki. To prawdziwy wehikuł czasu, który przenosi użytkownika, po założeniu przez niego specjalnych gogli, słuchawek i kontrolerów, o blisko 1000 lat wstecz, do osady Bródno. Z poziomu wirtualnego Tarasu Widokowego na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki zobaczy on jak rozwijała się i rozbudowywała się stolica Polski na przestrzeni dziejów. Podróż kończy się dopiero w 1944 roku, gdy pod stopami rozciąga się wierny obraz ruin zniszczonej, powojennej Warszawy. Jest to świetna okazja do zwiedzenia Stolicy, bez konieczności opuszczania Poznania.

Sprzęt będzie można przetestować również grając w Shadow Warrior 2, jak również w niezwykle wymagające i od niedawna dostępne na PC: Gears of War 4 czy Forza Horizon 3 od firmy Microsoft. Osoby preferujące rozwiązania stacjonarne pograją na desktopach G20 i monitorach PG248Q z podkręcanym do 180Hz odświeżaniem. Będzie można doświadczyć również ekstremalnej rozgrywki na 3 zakrzywionych monitorach PG348Q. Szybki Internet do grania i streamingu w strefie ASUSa zapewnią routery RT-AC5300.

Przez trzy dni targów strefę ASUS na PGA odwiedzą również Jcob i Lachu, którzy zagrają w FIFĘ 17 i spotkają się z fanami. Nie zabraknie licznych konkursów, czasu na swobodne rozgrywki na wystawionym sprzęcie i niespodzianek od firmy New Balance.

Co, gdzie, kiedy?
Poznań Game Arena, 21-23 PAŹDZIERNIKA 2016
ADRES: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

GODZINY OTWARCIA: piątek 10:00 – 18:00 PGA VIP Day, sobota: 9:00 – 20:00; niedziela: 9:00 – 18:00.

Stoisko ASUS będzie znajdowało się w hali 8A
Warto też śledzić strony firmy ASUS na Facebooku – znajdą się tam najświeższe informacje i zdjęcia ze strefy. A przed i w trakcie trwania imprezy – konkursy i zabawy, także dla osób, które nie będą mogły przyjechać do Poznania.
https://www.facebook.com/ASUS.Polska
https://www.facebook.com/RepublikaGraczy

https://www.instagram.com/asuspl/

###
ASUS
ASUS to w skali światowej jedna z trzech czołowych firm oferujących notebooki oraz producent najczęściej wybieranych przez klientów i nagradzanych przed media płyt głównych. To wiodąca firma nowej ery cyfrowej, która projektuje i wytwarza urządzenia spełniające wszystkie potrzeby dzisiejszego domu i biura. ASUS może poszczycić się bogatym portfolio, na które składają się notebooki, netbooki, stacjonarne komputery osobiste, płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, serwery, multimedia, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, peryferia komputerowe, tablety, smartfony i elektronika do noszenia. Kierując się dążeniem do innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów, firma zdobyła w 2015 roku 4368 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. ASUS zatrudnia ponad 17 tys. pracowników na całym świecie, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy, w skład którego wchodzi 5500 inżynierów. W 2015 roku dochód firmy wyniósł ok 15 mld USD.