BIZNES Biżuteria Prawo

Dentons kontynuuje ekspansję w Ameryce Środkowej

Data publikacji: 2017-02-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dentons kontynuuje ekspansję w Ameryce Środkowej
Kategoria: BIZNES, Prawo

Największa firma prawnicza na świecie łączy się z Muñoz Global, regionalnym liderem, uruchamiając nowe biura w Kostaryce, Panamie i Gwatemali

Dentons kontynuuje ekspansję w Ameryce Środkowej BIZNES, Prawo - Największa firma prawnicza na świecie łączy się z Muñoz Global, regionalnym liderem, uruchamiając nowe biura w Kostaryce, Panamie i Gwatemali

Dentons, największa na świecie firma prawnicza połączyła się z kostarykańską kancelarią Muñoz Global, stając się pierwszą globalną kancelarią obecną w Ameryce Środkowej, gdzie będzie obecna pod nazwą Dentons Muñoz.

To kolejny krok Dentons w realizacji strategii rozwoju w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach po ubiegłorocznych połączeniach i uruchomieniu biur w Meksyku i Kolumbii.

„Jako pierwsza globalna firma prawnicza posiadamy biura w Ameryce Środkowej, dzięki czemu po raz kolejny stajemy się liderem rynku. Posiadamy teraz unikalne kompetencje, aby doradzać klientom, którzy coraz częściej poszukują wsparcia w tej części świata ” – powiedział Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Dentons.

„Od czasu rozpoczęcia działalności w Meksyku i Kolumbii w ubiegłym roku, odnotowujemy niebywały wzrost zapotrzebowania na obsługę transakcji transgranicznych w tym rejonie. Biorąc pod uwagę wzajemne powiązania między gospodarkami Kostaryki, Panamy i Gwatemali, dostrzegamy możliwość świadczenia usług, których inne globalne firmy prawnicze nie są w stanie zaoferować” – powiedział Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons.

„Połączenie z Dentons przekształca naszą regionalną kancelarię w globalną firmę prawniczą, dzięki czemu możemy zaproponować klientom w Ameryce Środkowej i zagranicą innowacyjne usługi prawne. Połączenie da nam nowe możliwości i przyczyni się do wzrostu zagranicznych inwestycji w regionie” – powiedział José Antonio Muñoz, Partner- Założyciel firmy Muñoz Global.

Biurem kostarykańskim zarządza Partner-Założyciel, José Antonio Muñoz, cieszący się uznaniem autorytet w dziedzinach prawa publicznego (w tym międzynarodowego prawa publicznego) oraz stosunków bilateralnych na szczeblu rządowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zagadnień dotyczących ładu korporacyjnego, bezpośrednich inwestycji zagranicznych, międzynarodowych sporów inwestycyjnych, struktur korporacyjnych oraz rozwiązań podatkowych, a także prawa nieruchomości.

Biurem w Panamie zarządza Gisela Alvarez de Porras, specjalizująca się prawie spółek, fuzjach i przejęciach oraz finansach międzynarodowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze międzynarodowych transakcji. W trakcie kariery zawodowej Gisela Alvarez de Porras piastowała kilka stanowisk w rządzie i administracji rządowej (w latach 2004-2009). Była m.in. Dyrektorem Naczelnym Krajowych Organów Podatkowych i Wiceministrem Finansów oraz Ministrem Handlu i Przemysłu.

Biurem w Gwatemali kieruje Luis Abundio Maldonado Ayala, uznany prawnik, który doradza lokalnym spółkom i międzynarodowym korporacjom w kwestiach podatkowych, fuzjach i przejęciach oraz restrukturyzacji zadłużenia. Zajmuje się także rozwiązaniami dla funduszy inwestycyjnych w sektorach energetycznym, petrochemicznym, rolniczym, nieruchomości i bankowości. Luis Abundio Maldonado Ayala jest zaangażowany w budowę silnego rynku kapitałowego i rozwoju bezpośrednich inwestycji w Ameryce Środkowej, przyczyniających się do rozwoju gospodarczego w regionie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dentons kontynuuje ekspansję w Ameryce Środkowej BIZNES, Prawo - Największa firma prawnicza na świecie łączy się z Muñoz Global, regionalnym liderem, uruchamiając nowe biura w Kostaryce, Panamie i Gwatemali
Hashtagi: #BIZNES #Prawo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #BIZNES   #Polityka