Resort infrastruktury i budownictwa kontynuuje prace nad nowym Kodeksem urbanistyczno-budowlanym, który ma znieść część procedur i ułatwić przeprowadzanie inwestycji budowlanych.
26 lipca 2017 r. światło dzienne ujrzała opinia rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE w głośnej sprawie Coty Germany GmbH v Parfümerie Akzente GmbH (C‑230/16).
Warszawska kancelaria prawna Galt wzmacnia swój dział procesowy. Zespół pod kierownictwem Emila Zalewskiego prowadzi obecnie szereg postępowań cywilnych, karnych i administracyjnych.
6 marca 2017 r. NSA podjął uchwałę rozstrzygającą wątpliwości odnośnie tego, czy komornik sądowy jest podatnikiem VAT. Twierdząca odpowiedź na to pytanie oznacza, że organy egzekucyjne zobowiązanie są do zapłaty tego po
Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu, łatwości posługiwania się i wyszukiwania informacji, źródło to dla wielu osób zaczęło stanowić wyrocznię, gdzie znaleźć można odpowiedź na każde zadane pytanie. Czy to dobr
Prawnicy Kancelarii Prawnej Dubiński Fabrycki Jeleński i Wspólnicy zostali wybrani jako współautor trzeciej edycji międzynarodowej serii publikacji „Investment Funds” wydawanej przez Sweet & Maxwell.
Przepisy regulujące dostęp do broni palnej są zbyt rygorystyczne, co w sposób oczywisty ogranicza możliwości samoobrony w razie konfliktu zbrojnego – twierdzi Ruch Obywatelski Miłośników Broni, który wysłał w tym tygodniu
Według danych Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego liczba zielonych budynków w Polsce w ostatnim roku wzrosła o 30%. Mamy już ponad 330 certyfikowanych obiektów.
Od 1 sierpnia 2019r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary, zgodnie z którymi organy państwa mogą de facto przejmować „legalnie” udziały, akcje �
Warunkiem zabezpieczenia przed nieuczciwymi praktykami handlowymi w procesie nawiązywania współpracy z zagranicznym kontrahentem jest odpowiednie skonstruowanie umowy.