Nie musisz czekać do 2016 na brak roamingu

Brak roamingu przed zniesieniem go przez Komisję Europejską jest już możliwy. Na rynku funkcjonują międzynarodowi operatorzy świadczący takie usługi.

Dzięki technologii zastosowanej w inteligentnej, międzynarodowej karcie SIM, do której można przypisać aż 8 numerów zagranicznych, korzystanie z internetu w telefonie i rozmowy w krajach należących do Truphone Zone, traktowane są jak miejscowe. Całkowicie znika więc koszt roamingu. W Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Holandii, Hong Kongu i Australii za internet, połączenia głosowe i wiadomości tekstowe zapłacimy według lokalnych stawek.

To rozwiązanie zrywa z ograniczeniem, którym jest roaming. Docenią je przede wszystkim często podróżujący, którzy mają obawy przed korzystaniem z telefonów komórkowych za granicą, ze względu na wysokie koszty połączeń, wysyłania wiadomości tekstowych, a przede wszystkim transmisji danych.

Jak podają badania przeprowadzone na zlecenie Unii Europejskiej, aż 300 milionów użytkowników sieci komórkowych w UE twierdzi, że boi się korzystać z telefonu z powodu ewentualnych wysokich opłat.

Dane zawarte w raporcie Komisji Europejskiej komentowała Neelie Kroes, komisarz unijna do spraw konkurencji i agendy cyfrowej, która twierdzi, że roaming po prostu nie ma sensu.

Truphone działa obecnie w Polsce, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Hong Kongu i Australii.

Ciekawe liczby:

20 400  PLN (24 miesiące x 850 PLN) ? tyle średnio wydaje przez dwa lata firma na jednego menedżera będącego często w delegacjach zagranicznych i korzystającego z roamingu telefonicznego wykonując połączenia telefoniczne i wykorzystując transmisję danych.

7 200 PLN (24 x 300 PLN) ? tyle wydawałaby w przypadku korzystania z usług operatorów bez roamingu

2,50 PLN ? to koszt jednego megabajta danych przesłanych w roamingu w strefie Unii Europejskiej.

12,5 PLN ? cena za wysłanie w roamingu jednego maila z załącznikiem o wielkości 5 megabajtów.

0,02 PLN ? koszt przesyłu 1 megabajta danych bez użycia roamingu u tradycyjnych operatorów

0,10 PLN ? cena za wysłanie jednego maila z załącznikiem o wielkości 5 megabajtów w macierzystym kraju.

10% ? użytkowników telefonów komórkowych i odbywających podróże zagraniczne i korzystających z e-maili, wykorzystuje to narzędzie w roamingu tak samo jak w kraju

8% - taki procent użytkowników telefonów komórkowych, dzwoni z nich używając roamingu, gdy wyjadą na wakacje

Ponad 25% - wyłącza telefon będąc za granicą

47% - użytkowników nie używa za granicą internetu w komórce z powodu wysokich kosztów

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.truphone.com

Źródło The Addictives. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top