BIZNES Biżuteria Prawo

Dentons doradzał Enlight Renewable Energy

Data publikacji: 2017-01-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dentons doradzał Enlight Renewable Energy
Kategoria: BIZNES, Prawo

Dentons doradzał Enlight Renewable Energy w projekcie dotyczącym budowy i finansowania farmy wiatrowej w Chorwacji

Dentons doradzał Enlight Renewable Energy BIZNES, Prawo - Dentons doradzał Enlight Renewable Energy w projekcie dotyczącym budowy i finansowania farmy wiatrowej w Chorwacji

Kancelaria Dentons doradzała Enlight Renewable Energy w związku z projektem budowy i wielojurysdykcyjnego finansowania farmy wiatrowej o mocy 49 MW w pobliżu Splitu w Chorwacji.

Agnieszka Kulińska, counsel w warszawskim zespole Energetyki i Zasobów Naturalnych, była odpowiedzialna za kompleksowe i wszechstronne doradztwo prawne, obejmujące m.in. opracowanie umów na budowę i utrzymanie oraz zarządzanie elektrownią wiatrową, dostawę i serwis turbin wiatrowych oraz świadczenie usług z tym związanych, a także reprezentację klienta w toku negocjacji z dostawcami na poszczególnych etapach realizacji projektów. Prace na rzecz klienta nadzorował Arkadiusz Krasnodębski, Partner Zarządzający Dentons w Polsce, kierujący warszawskim i europejskim zespołem Energetyki i Zasobów Naturalnych. Prawnicy z warszawskiego biura Dentons występowali jako prawnicy zagraniczni, koordynując prace lokalnych doradców prawnych w Chorwacji.

„Warszawski zespół energetyki i Zasobów Naturalnych od lat cieszy się uznaniem wśród polskich i międzynarodowych klientów i partnerów biznesowych. Cieszymy się, że Enlight Renewable Energy powierzył nam doradztwo prawne przy tym złożonym i wieloaspektowym projekcie, w którym mogliśmy wykorzystać nasze wieloletnie i wszechstronne doświadczenie z obszaru energetyki odnawialnej” – mówi Agnieszka Kulińska, counsel w warszawskim zespole Energetyki i Zasobów Naturalnych.

Transakcja finansowania projektu dotyczyła przepisów prawa chorwackiego, angielskiego, amerykańskiego, izraelskiego oraz niemieckiego i obejmowała doradztwo w zakresie ogólnego zarządzania aspektami prawnymi transakcji, negocjowanie dokumentów finansowania, w tym umowy kredytu w kwocie ok. 29 milionów euro oraz 155 milionów chorwackich kun, koordynowanie usług doradztwa prawnego w wielu systemach prawnych świadczonych na rzecz firmy Enlight Renewable Energy, jak również wsparcie w zakresie spełnienia warunków zawieszających dla pierwszej wypłaty środków w ramach kredytu.

Transakcję finansowania prowadzili Mateusz Toczyski, Partner kierujący zespołem Bankowości i Finansów w Polsce i Europie, oraz Agnieszka Lipska, counsel, przy wsparciu ze strony Krzysztofa Mrozika oraz Łukasza Błaszczaka, associates, jak również prawników działających w innych jurysdykcjach, których dotyczyła transakcja.

„Traktujemy tę transakcję jako kamień milowy, który prezentuje warszawską praktykę bankowości kancelarii Dentons jako cieszącego się międzynarodowym uznaniem doradcę w wielojurysdykcyjnych transakcjach, sprawnie radzącego sobie z rozmaitymi wyzwaniami w różnych systemach prawnych” – komentuje Agnieszka Lipska, counsel w warszawskim zespole Bankowości i Finansów. „Nasi prawnicy postrzegani są jako profesjonalni doradcy zapewniający skuteczne doradztwo w międzynarodowych transakcjach” – dodaje Mateusz Toczyski, partner.

Enlight Renewable Energy to firma notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Avivie specjalizująca się w inicjalizowaniu, opracowywaniu, finansowaniu, budowie, zarządzaniu oraz eksploatacji projektów w zakresie energii odnawialnej. Firma prowadzi działalność w skali globalnej oraz lokalnie, i dotychczas zrealizowała ponad 150 projektów wiatrowych i fotowoltaicznych w Izraelu i Europie oraz pozyskała finansowanie dla projektów w postaci kredytów o wartości powyżej 500 mln dolarów udzielonych przez wiodące banki i instytucje finansowe w Izraelu i na całym świecie. Aktualnie Enlight zarządza, buduje i rozwija projekty o łącznej mocy 1GW. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dentons doradzał Enlight Renewable Energy BIZNES, Prawo - Dentons doradzał Enlight Renewable Energy w projekcie dotyczącym budowy i finansowania farmy wiatrowej w Chorwacji
Hashtagi: #BIZNES #Prawo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES