Wiadomości Branżowe

Czy chmura da prawnikom deszcz pieniędzy?

Cloud Computing coraz częściej znajduje zastosowanie poza branżą IT. Do chmury sięgają m.in. prawnicy, którzy coraz częściej stają przed wyborem oprogramowania wspierającego zarządzanie kancelarią.

Idea chmury przenosi ciężar przetwarzania danych i obsługi rozwiązań IT na zewnętrzne zasoby sprzętowe. Umożliwia korzystanie z nich na terminalach końcowych (komputery, tablety, telefony) bez konieczności instalacji oprogramowania. Chmura zapewnia więc m.in. łatwy i zdalny dostęp do określonej aplikacji, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa danych przechowywanych i przetwarzanych na serwerach. Bezpieczeństwo informacji jest szczególnie istotne w przypadku branż posiadających dostęp do danych wrażliwych, finansowych i reprezentujących interesy klientów ? m.in. kancelarii prawnych i podatkowych. To właśnie bezpieczeństwo danych i procesów realizowanych w chmurze będzie jednym z tematów pierwszej polskiej konferencji poświęconej rozwiązaniom Cloud Computingu dla kancelarii.

Konferencja ?Kancelaria w chmurze?ma być odpowiedzią na pojawiające się pytania o wirtualizację usług prawniczych, ma uporządkować i poszerzyć wiedzę na temat Cloud Computingu, social media oraz przepisów prawnych w kontekście Internetu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja aplikacji TemiTime ? chmury dedykowanej do zarządzania kancelarią prawną.

?Kancelaria w chmurze?odbędzie się 19 października 2012 roku w Warszawie, w Instytucie Rozwoju Biznesu. Prelegentami będą między innymi: Ryszard Sowiński (nowoczesnakancelaria.pl), Piotr Waglowski (VaGla.pl), Beata Marek (cyberlaw.pl), Robert Wierzbicki (LexPR). Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie www.temitime.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny, liczba uczestników ograniczona.

 

Similar Posts