Muzyka

Muzyka przez Bluetooth bez kompromisów – Astell&Kern XB10

Informacja prasowa 27 września 2016r. Muzyka przez Bluetooth bez kompromisów – Astell&Kern XB10 Astell&Kern od początku istnienia dąży w swych produktach do osiągnięcia perfekcji. Nie

Informacja prasowa
27 września 2016r.

Muzyka przez Bluetooth bez kompromisów – Astell&Kern XB10

Astell&Kern od początku istnienia dąży w swych produktach do osiągnięcia perfekcji. Nie tylko jeśli chodzi o brzmienie, ale też budowę i możliwości. Przez doskonałość i technologiczne fajerwerki produkty z pod znaku AK stały się elitarne i dostępne tylko dla prawdziwych audiofili zapaleńców. Dziś przedstawiamy państwu najnowszy produkt Astell&Kern XB10 – pierwszy na świecie przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo- analogowym i technologią bluetooth aptX HD Audio – zaprezentowaną nie dawno przez firmę Qualcomm na Targach IFA 2016 w Berlinie.

Wysoka jakość dźwięku plus pełna swoboda bezprzewodowej komunikacji! Teraz jest to możliwe dzięki użyciu aptX™ HD. To najnowszy kodek bluetooth Qualcomm do odbioru danych w wysokiej jakości 24bit. Astell&Kern XB10 oferuje charakterystyczną, od razu zauważalną różnicę w dźwięku w porównaniu do konwencjonalnych produktów z bluetooth. Gdy tylko go usłyszymy, zastanawiamy się: “Czy to dźwięk naprawdę pochodzący z bluetooth?”

Astell&Kern XB10 jest urządzeniem, które bezprzewodowo otrzymuje dane audio np. ze smartphone-u poprzez Bluetooth, ale jest to zupełnie inne urządzenie od tradycyjnych rozwiązań na Bluetooth, między innymi dlatego że obsługuje kodek aptX™ HD.
Żyjemy w epoce gdzie rozdzielczość telewizorów ewoluowała do Ultra HD 4K by uzyskać jak najostrzejszy obraz. Podobnie jest w audio. Bluetooth obsługuje już 24 bitowy dźwięk HD, który nie był możliwy do zrealizowania przy poprzednich technologiach. Przy wykorzystaniu aptX™ HD jest to teraz osiągalne. Zazwyczaj kodek audio aptX™ jest wykorzystywany do profesjonalnego nadawania aby uzyskać jakość dźwięku zbliżoną do CD – 16 bit. Kodek aptX™ niesie ze sobą wiele korzyści takich jak lepsza kompresja, niski koszt obliczeniowy i małe opóźnienie w transmisji danych.
Wprowadzony obecnie aptX™ HD jest zdolny do przenoszenia dźwięku w jakości 24bit / 48 kHz, która jest wierna oryginalnemu plikowi audio.

Kodek bluetooth można łatwo porównać do wydajności pakietu danych. Porównajmy więc transmisje danych bluetooth do ilości pasażerów w autobusie. Kodek SBC jako autobus jest w stanie przewieźć tylko jednego pasażera. Kodek aptX™ może pomieścić już trzech pasażerów, natomiast aptX™ HD może pomieścić pięciu pasażerów. Podobnie jak autobus który może pomieścić więcej pasażerów, tak aptX™ HD jest znacznie bardzie efektywny od pozostałych kodeków. Więcej informacji i danych może być transmitowane przy mniejszych stratach sygnału.
Dobrze, ale co tak naprawdę dostajemy dzięki tym najnowszym technologiom?
Nie każdy meloman musi znać się na zagadnieniach technologicznych,
więc co nam daje Astell&Kern XB10?
Perfekcyjny dźwięk !
Astell&Kern XB10 jest wyposażony w DAC Hi-Fi który umożliwia reprodukcję dźwięku w jakości 24bit / 48kHz. Jego wzmacniacz analogowy został dostrojony za pomocą technologii Astell&Kern aby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia.
Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) przekształca dane cyfrowe na sygnał analogowy w cyfrowym odtwarzaczu mediów (DMP). XB10 jest wyposażony w dedykowany DAC z najlepszą konwersją cyfrowo-analogową, która znacznie poprawia stosunek sygnału do szumu (SNR) i całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD).

Podczas gdy typowy wzmacniacz analogowy tylko wzmacnia poziom sygnału audio. Wzmacniacz Astell&Kern w XB10 zamiast po prostu wzmacniać sygnał audio, został zaprojektowany w koncepcji “wysterowania” słabych sygnałów i obsługi słuchawek o wysokiej impedancji. Wzmacniacz zastosowany w Astell&Kern XB10 jest więcej niż zdolny do wszelkich zadań.
Dla przykładu – porównajmy wzmacniacz do kamery. Korzystając z funkcji zoom, powiększamy małe obiekty w wizjerze. Podobnie robi to zwykły wzmacniacz. Jednakże, wzmacniacz w AK XB10 jest bardziej podobny do funkcji “pan” zoomu, która koncertuje się na wyostrzeniu zamazanych obrazów. Mówiąc najprościej, wzmacniacz Astell&Kern skupia się na słabym sygnale.
Podwójne wyjście audio
W XB10 zastosowano dwa gniazda słuchawkowe znane już z odtwarzaczy Astell&Kern. Jedno z gniazd to typowe gniazdo mini jack 3,5mm, natomiast drugie zwane zbalansowanym to złącze jack 2,5mm (sub-mini). Zbalansowane połączenie zostało opracowane w celu redukcji szumów, które występują podczas przekazywania sygnału w przypadku wyjść standardowych. Dzięki temu prawdziwi entuzjaści audio mogą cieszyć się głębszym i czystszym dźwiękiem.

Kompatybilność z iOS oraz Android
Astell&Kern XB10 współpracuje z każdym urządzeniem posiadającym system iOS lub Android. Możemy od teraz zapomnieć o problemach z kompatybilnością urządzeń – po prostu uruchom Bluetooth na smartphonie, sparuj z XB10 i ciesz się muzyką. Można podłączyć także dowolny laptop, netbook oraz tablet, który obsługuje technologię Bluetooth. AK XB10 możemy również wykorzystać parując go z dowolnymi systemami audio.

Dla jeszcze lepszego ułatwienia, AK XB10 obsługuje połączenia głosowe i jest wyposażony we wbudowany mikrofon. Dzięki temu rozwiązaniu można odbierać połączenia podczas używania słuchawek bez mikrofonu. Naciśnij przycisk raz, aby odebrać połączenie. Następnie przyciśnij i przytrzymaj przycisk aby odrzucić połączenie. Nic prostszego! Astell&Kern XB10 pozwala również na pełne sterowanie muzyką znajdującą się w twoim urządzeniu lub płynącą bezpośrednio z serwisu streamingowego.

Wraz z podłączaniem Astell&Kern XB10 zostaniesz przeniesiony w zupełne nowy świat dźwięku.
Jeśli chcesz się cieszyć muzyką, a nie chcesz być uwiązany na stałe w jednej pozycji, wystarczy przypiąć AK XB10 do koszuli czy torebki. Ten prosty klips dodatkowo zwiększa przenośność oraz wygodę. Astell&Kern XB10 jest lżejszy niż batonik energetyczny, który jesz podczas ćwiczeń. Jest mały, lekki i niesamowity.
Czy teraz jesteś gotów aby obcować z dźwiękiem Hi-Fi?
Jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy to już od początku października Astell&Kern XB10 będzie dostępny do osobistego odsłuchu w wybranych sklepach Audiokracja i autoryzowanych sklepach oferujących produkty Astell&Kern w Polsce. W dodatku jego cena to jedyne 799zł z VAT. W zamian otrzymujesz monstrum brzmieniowe, wygodę oraz wszechstronność.

SPECYFIKACJA OGÓLNA
Model: AK XB10
Kolor: Czarny
Wymiary: 1.97 ”(50 mm) [SZ] x 1.97 ”(50 mm) [W] x 0.48 ”(12.3 mm) [G]
Waga: 0.81 oz (23 g)
Wersja Bluetooth: Bluetooth 4.1, Class2
Profil Bluetooth: A2DP (multi), AVRCP, HFP, HSP
Pasmo częstotliwości: 2.4 – 2.4835 GHz ISM Pasmo
Zasięg: maksymalnie do 10 metrów
Zakres temperatur: -10°C ~ 45°C (23°F ~ 113°F)
AUDIO
Kodek: SBC, AAC, aptX™, aptX™ HD
Wyjścia: 2.5mm Zbalansowane / 3.5mm Niezbalansowane
Moc wyjściowa: 2.5mm Zbalansowane: 1,8 Vrms / 3.5mm Niezbalansowane: 0,9 Vrms
BATERIA
Typ baterii: Akumulator litowo-polimerowy 350mAh 3.7V
Czas pracy: około 5 godzin dla odtwarzania muzyki oraz rozmów telefonicznych
Czas czuwania: do 300 godzin
Czas ładowania: około 2 godzin
Sposób ładowania: Micro USB 5 pinów (5V/2A)

O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iriver, Astell&Kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, Fostex, SoundMAGIC, Ibasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników. Producentem Astell&Kern jest koreańska firma Iriver LTD. Powstała w 1999 z inicjatywy Reigncom Ltd jako osobna spółka stawiająca sobie za cel podbój rynku cyfrowych odtwarzaczy audio pod marką Iriver. Oferując produkty o wysoce zaawansowanej technologii, a jednocześnie proste w obsłudze, szybko stała się liderem na arenie urządzeń cyfrowych. Nowa marka producenta pod nazwą Astell&Kern została powołana do życia w roku 2012 reprezentując urządzenia przenośne klasy Hi-Fi oraz Hi-End dla bardzo wymagających użytkowników. Pierwsze urządzenia od razu odniosły sukces na rynkach w Europie, Azji i Ameryce wyznaczając jednocześnie nowy, rewolucyjny kierunek rozwoju urządzeń cyfrowych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy